Projekt mentoringowy: Zarządzanie emocjami w muzeach narracyjnych
Miło nam poinformować, że Maja Grabowska, Ewa Kobielska, Przemysław Kubala i Barbara Puzon realizują projekt badawczy: „Zarządzanie emocjami w muzeach narracyjnych” w ramach programu mentoringowego IBOK. Na mentorkę projektu została wybrana dr Agnieszka Konior. Wyniki badań zostaną opublikowane na stronie IBOKa.
Opis projektu:
„Zarządzanie emocjami w muzeach narracyjnych” to projekt badawczy polegający na zbadaniu metod, z których korzystają muzea narracyjne w celu zarządzania emocjami swoich gości. Interesuje nas zarówno techniczna strona przygotowania wystawy jak i oddziaływanie na odbiorców.
Celem badań jest określenie narzędzi wystawienniczych stosowanych przez muzea by oddziaływać na emocje odbiorców. Chcemy również zbadać, które z nich są najbardziej skuteczne i atrakcyjne z perspektywy odbiorców. Stąd też skład naszego zespołu, którego uczestnikami jest trójka studentów zarządzania kulturą i mediami, ale także studentka psychologii stosowanej, dzięki czemu badanie łączy w sobie aspekt zarządczy, jak i również elementy badania wpływu na ludzkie emocje oraz poznanie.
Podczas zwiedzania instytucji kultury będziemy korzystać z metod badawczych jakościowych. Naszym zadaniem będzie w szczególności obserwacja uczestników wystaw, w celu zbadania ich reakcji na konkretne elementy wystroju muzeum. Podczas obserwacji korzystać będziemy z kart obserwacji. Poza tym, planujemy również wywiady z osobami odpowiedzialnymi za scenografię wystawy, pracownikami muzeów oraz zwiedzającymi. Chcemy również skupić się na budowaniu przez muzea narracji wystawienniczych.
Badanie wolontariatu systematycznego
Zobacz również
Nabór do programu mentoringowego
11 listopada 2025
Rusza nabór do programu mentoringowego IBOKa!
7 października 2024