Wolontariusz/ka poszukiwany/a !

Jeśli lubisz pracować z ludźmi, masz głowę pełną pomysłów i chęci by je realizować, jesteś słowna/y, a na samą myśl, że możesz dołożyć cegiełkę do rozwoju sektora kultury produkujesz endorfiny to… prawdopodobnie szukamy właśnie Ciebie !

Stowarzyszenie IBOK to organizacja non-profit, której członkowie podejmują różne działania wspierające sektor kultury: prowadzimy badania naukowe, dzielimy się swoją wiedzą, organizujemy konferencje oraz wspieramy procesy zarządcze w organizacjach kultury. Członkami stowarzyszenia są pracownicy naukowi, niezależni badacze oraz doktoranci i studenci. Nasza działalność nie ma charakteru zarobkowego i chcąc zrealizować niektóre pomysły – potrzebujemy wsparcia. Jeśli więc masz zapał i chęci – zapraszamy !

Jakich osób szukamy?

 • lubiących się uczyć – dzielimy się doświadczeniem
 • lubiących mówić – chętnie słuchamy młodszych od siebie
 • lubiących się angażować w nowe zadania – bo my też się angażujemy w nowe projekty

W jakim zakresie potrzebujemy wsparcia?

Współudział w projektach badawczych IBOK

Celem Stowarzyszenia IBOK jest głównie prowadzenie badań naukowych z obszaru kultury. Jeśli więc lubisz pracę zespołową, jesteś bacznym obserwatorem rzeczywistości i chętnie dzielisz się swoimi pomysłami, a na myśl o analizowaniu danych ilościowych, robieniu transkrypcji wywiadów czy opracowywaniu danych zastanych pojawia się uśmiech na twojej twarzy, to serdecznie zapraszamy do współpracy.

Współorganizacja „Teoretycznie praktycznych spotkań o zarządzaniu kulturą”

Poszukujemy wolontariuszy do promocji i współorganizowania cyklu webinariów „Teoretycznie praktyczne spotkania o zarządzaniu kulturą

Jakie zadania czekają wolontariuszy?

 • współudział w opracowaniu planu promocji poszczególnych wydarzeń, czyli jak dotrzeć do tych, którzy chcą nas posłuchać?
 • opracowanie grafik, prezentacji, tekstów promocyjnych, czyli jak skutecznie przekazać myśl?
 • realizacja działań promocyjnych w social mediach i nie tylko, czyli marketing relacji w praktyce oraz
 • produkcja webinariów z wykorzystaniem jednej z platform webinariowych
 • opracowanie techniczne nagrań i materiałów dla uczestników
 • pomoc w ewaluacji działań promocyjnych i organizacyjnych
Współorganizacja „Webinarów o prowadzeniu badań w sektorze kultury”

Przykładowymi zadaniami wolontariusza współorganizującego cykl „Webinaria o prowadzeniu badań w sektorze kultury” będą:

 • pomoc przy tworzeniu oraz dodawaniu napisów do utworzonych/nagranych materiałów po każdym spotkaniu w ramach webinariów (kwestia dostępności),
 • pomoc w stworzeniu ankiety ewaluacyjnej, która umożliwi zbieranie oraz badanie opinii (dot. prezentowanej treści, sposobu prowadzenia Q&A etc.) uczestników organizowanych przez nas spotkań,
 • udostępnianie ankiety każdorazowo po zakończonym spotkaniu/webinarze
 • zbieranie oraz opracowywanie zwrotnych ankiet,
 • pomoc przy zbieraniu i udostępnianiu materiałów prelegentów,
 • wspieranie działań, mających na celu promocję organizowanych przez IBOK spotkań (media społecznościowe, grupy na Facebooku, newsletter itd.),
 • sprawdzanie oraz kontrolowanie treści pojawiających się po zakończonym spotkaniu (umieszczanie/aktualizowanie treści w ww. mediach + YT i Vimeo).
Uzupełnienie bazy publicznych instytucji kultury

A może cenisz sobie spokojne zajęcie, wykonywane we własnym tempie i z dokładnością archiwisty? Stowarzyszenie IBOK realizuje badania, w których kluczowa jest aktualna i pełna baza teleadresowa instytucji kultury. Potrzebujemy wsparcia by bazę tą stale poszerzać i uaktualniać.

Audyt strony internetowej i mediów społecznościowych IBOK

A może jesteś pasjonatem tematu związanego z komunikacją, zarządzaniem wizerunkiem organizacji? Śledzisz nowości i masz głowę pełną pomysłów? Stowarzyszenie IBOK jest młodą organizacją, będącą w permanentnej zmianie i otwartą na ulepszenia. Chętnie posłuchamy rad, co warto zmienić w naszej komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, aby jeszcze lepiej realizować nasze cele statutowe.

Poszukiwanie grantów na organizację konferencji i pomoc w opracowaniu wniosku

Organizacja konferencji, realizacja badań ogólnopolskich, prowadzenie szkoleń – to wszystko czasami wymaga pozyskania dodatkowych środków finansowych. Bez nich niektóre inicjatywy nie mają szansy się odbyć. Jeśli więc masz predyspozycje do planowania działań w przyszłości, to chętnie skorzystamy z twojej pomocy.

Pomoc w przygotowaniu filmu promocyjnego IBOK

To jest zadanie dla osoby twórczej, która potrafi pracować pod presją czasu. Jeśli chcesz współtworzyć scenariusz filmu promocyjnego IBOK, przygotować materiały audiowizualne, fotograficzne i tekstowe do filmu, zgłoś się już dziś 🙂

Opracowanie programu „Wolontariat w IBOK”

Bez wolontariuszy, Stowarzyszenie IBOK nie poradziłoby sobie z niektórymi zadaniami. Chcielibyśmy jednak, aby ich współpraca z nami była na najwyższym, profesjonalnym poziomie. Jeśli masz doświadczenie bycia wolontariuszem, znasz jego prawa i obowiązki, ale też masz pomysły jak mógłby wspierać nasze stowarzyszenie, to pomóż stworzyć nam program wolontariatu, który chętnie potem wdrożymy.

Co zapewniamy?

 • umowę wolontariacką (na min. 30 dni), która może być również podstawą do rozliczenia praktyk studenckich,
 • zaświadczenie potwierdzające zakres wykonywanych przez wolontariusza zadań.

Jeśli jesteś zainteresowany/a wypełnij formularz (do 30.09.2021), podaj swoje dane byśmy mogli się z Tobą skontaktować i wskaż zadania które chętnie z nami zrealizujesz. Skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Link do formularza zgłoszeń