Webinar: Kultura nadmiaru w przestrzeni domowej (10.04, 12:00)

Zapraszamy na kolejny webinar z cyklu Teoretycznie praktyczne spotkania o zarządzaniu kulturą. Tym razem wynikami swoich badań podzieli się Grażyna Pol z Narodowego Centrum Kultury. Webinar zatytułowany jest: Kultura nadmiaru w przestrzeni domowej. Wnioski z badania dotyczącego przedmiotów na granicy użyteczności.

Na kulturę można spojrzeć przez pryzmat nadmiaru powodowanego m.in. konsumpcjonizmem. W dzisiejszych czasach przesyconych bodźcami i informacjami stajemy w obliczu zjawiska, gdzie mnogość przedmiotów, wiadomości i idei przytłacza nas swoją ilością. Współczesnemu człowiekowi brakuje zaś narzędzi selekcyjnych, by skutecznie wartościować nadmiar.

Podczas spotkania skoncentrujemy się na programie badawczym prowadzonym przez Narodowe Centrum Kultury, który zgłębia motywacje jednostek zachowujących lub wyrzucających przedmioty znajdujące się na granicy użyteczności. Czy to motywacja finansowa, czy też wiara w zasadność ekopraktyk jest kluczowa? Razem zastanowimy się nad tym, co dla nas jest ważniejsze.

Liczymy na Państwa udział, cenne komentarze oraz pytania po prezentacji.

Termin: 10 kwietnia 2024 r., 12:00
Miejsce: on-line (link wyślemy do zapisanych osób w wieczór poprzedzający webinar)
Link do formularza zapisów: https://forms.gle/xySn9L8EVX9ZxeV88
Prelegentka: Grażyna Pol