Webinar: Nie-ludzcy pracownicy teatru. Znaczenie i rola przedmiotów w polskich teatrach dramatycznych (1.03, 12:00)

Zapraszamy na kolejny webinar z cyklu „Teoretycznie praktyczne spotkania o zarządzaniu kulturą”. O wynikach badań dotyczących znaczenia i roli przedmiotów w polskich teatrach dramatycznych opowiedzą Paulina Kwiatkowska-Chylińska i dr Marcin Laberschek.

W ostatnich dekadach popularność wśród badaczy zyskują kwestie dotyczące obiektów materialnych i ich ról w społecznych rzeczywistościach. Dzięki licznym opracowaniom wiemy między innymi, że wchodzą one w relacje z człowiekiem, mają zdolność oddziaływania na otoczenie, wpływają na zachowania ludzi czy uczestniczą czynnie w życiu zbiorowości. W dobie posthumanizmu, rosnącego konsumpcjonizmu, rozkwitu sztucznej inteligencji, a co za tym idzie – zastępowania pracy człowieka maszyną, pytania o znaczenie przedmiotów są nie tyle zasadne, ile wręcz konieczne. Mając to na uwadze, postanowiliśmy się przyjrzeć roli, jaką pełnią przedmioty pracujące w instytucjach kultury, zawężając obszar badań do teatrów dramatycznych. 

Być może, tak jak my, jesteś badaczką lub badaczem i intryguje Cię temat przedmiotów pracujących w organizacjach. A może pracujesz w teatrze lub innej instytucji kultury i zauważasz, że przedmioty pełnią niebagatelną rolę w codziennej pracy. Być może jesteś menedżerką lub menedżerem kultury i temat interesuje Cię z perspektywy zarządzania. Jakikolwiek jest twój cel, wierzymy, że wyniki naszych badań, którymi chcielibyśmy się podzielić w ramach webinarium, a które przedstawiliśmy w raporcie zatytułowanym Nie-ludzcy pracownicy teatru. Znaczenie i rola przedmiotów w polskich teatrach dramatycznych, zaspokoją Twoje oczekiwania i ciekawość.

Termin: 1 marca 2023, godz. 12:00

Miejsce: on-line (link wyślemy do zapisanych osób)

Prowadzący: Paulina Kwiatkowska-Chylińska i dr Marcin Laberschek

Link do formularza zapisów: https://forms.gle/ekSkTzTF662iWCz6A