Stacjonarne spotkanie w ramach Rozmów o prowadzeniu badań w sektorze kultury (Kraków, 23.05, 10.00-16.00)

Jesteś pracownikiem sektora kultury? Chcesz podnieść swoje kompetencje w zakresie prowadzenia badań? Zachęcamy do wzięcia udziału w III edycji spotkań pt. Rozmowy o prowadzeniu badań w sektorze kultury! Wydarzenie jest darmowe i odbędzie się 23 maja w Krakowie. W programie zaplanowaliśmy zarówno wykłady, jak i spotkania z praktykami sektora kultury w Polsce!

Cykl Rozmowy o prowadzeniu badań w sektorze kultury! już po raz trzeci jest realizowany przez stowarzyszenie Instytut Badań Organizacji Kultury – IBOK w Krakowie. Naszym celem jest prowadzenie badań w obszarze kultury oraz wspieranie procesów zarządczych w organizacjach związanych z działalnością twórczą, edukacją kulturalną i dziedzictwem kulturowym. Chociaż osoby tworzące IBOK są doświadczonymi badaczami, nie skupiamy się tylko na generowaniu wiedzy teoretycznej. Wierzymy bowiem, że zrozumienie problemów z obszaru kultury wymaga koncentracji na praktyce i łączeniu jej z zapleczem badawczym w celu poszukiwania nowych rozwiązań doskonalących procesy tworzenia oraz upowszechniania wartości estetycznych i kulturowych.

Do tej pory w ramach cyklu odbyło się 15 webinariów, nagrania z nich dostępne są na stronie: https://bit.ly/IBOK_webinary 

Po raz pierwszy mamy przyjemność zaprosić na wydarzenie stacjonarne, które odbędzie się 23 maja 2023 r. w Krakowie w Pałacu Potockich (Rynek Główny 20) w godzinach od 10.00 do 16.00. Zostanie ono poświęcone badaniom publiczności oraz interesariuszy sektora kultury. W programie zaplanowaliśmy panele dyskusyjne oraz wizyty studyjne w krakowskich instytucjach kultury, które już przeprowadziły badania swoich odbiorców i mogą podzielić się swoim doświadczeniem.

W ramach pierwszego panelu dyskusyjnego porozmawiamy o inicjatywach badawczych podejmowanych przez Urząd Miasta Krakowa oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe. Skupimy się na dotychczas przeprowadzonych badaniach, ich wynikach, sposobach wdrażania innowacji oraz planach na przyszłość. Zaproszonymi gościniami są: dr Joanna Szulborska-Łukaszewicz, główna specjalistka ds. strategii, badań i analiz z zakresu kultury w Wydziale Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa oraz Wioletta Klytta-Gańczorz, starsza specjalistka ds. rozwoju publiczności z Dział Rozwoju Publiczności i Sprzedaży Krakowskiego Biura Festiwalowego. Dodatkowo przedstawione zostaną wnioski z badań przeprowadzonych przez stowarzyszenie Instytut Badań Organizacji Kultury – IBOK, które reprezentować będą: dr Agnieszka Konior, oraz dr Agnieszka Szostak.

Drugi panel dyskusyjny w całości stanie się platformą wymiany wiedzy oraz doświadczeń przedstawicieli krakowskich instytucji kultury, reprezentowanych przez wieloletnich pracowników sektora kultury, z pozostałymi uczestnikami spotkania. Naszymi prelegentami będą: Iwona Parzyńska, pełnomocniczka dyrektora ds. osób z niepełnosprawnościami w Muzeum Narodowym w Krakowie; Marta Młynarska, kierowniczka działu marketingu w Muzeum Narodowym w Krakowie; Małgorzata Hajto Zastępczyni Dyrektora Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida w Nowej Hucie; oraz Marcin Bańdo, kierownik działu promocji Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Nasi goście opowiedzą o swojej pracy i przeprowadzonych badaniach, współpracy między instytucjami w ramach inicjatyw naukowych oraz wprowadzą nas w kolejną część wydarzenia – wizyty studyjne.

W ramach zaplanowanych wizyt studyjnych, każda z zainteresowanych osób będzie mogła wziąć udział w krótkich prelekcjach dotyczących charakterystyki danej instytucji kultury: jej przestrzeni, odbiorców oraz sposobów wchodzenia w interakcje z gośćmi i gościniami, którzy codziennie odwiedzają mury instytucji. Wizyty studyjne są organizowane i prowadzone przez przedstawicieli następujących instytucji kultury: Muzeum Narodowe w Krakowie (Muzeum Książąt Czartoryskich), Filharmonia Krakowska, Zamek na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki. Obowiązuje rejestracja przed rozpoczęciem wydarzenia, liczba miejsc ograniczona.

Jeśli w najbliższym czasie planujesz realizację badań w swojej instytucji albo zawsze chciałeś to zrobić, ale nie wiedziałeś od czego zacząć, to nasze wydarzenie jest dla Ciebie! 

Postaramy się także zainspirować tych, którzy do tej pory nie widzieli potrzeby realizacji badań.

Projekt współfinansowany jest ze środków Miasta Krakowa.

Udział w spotkaniu jest darmowy.

Rejestracja na spotkanie została zakończona z powodu braku wolnych miejsc.

Spotkanie będzie również transmitowane na kanale YouTube stowarzyszenia IBOK: https://www.youtube.com/@ibok2020

Więcej informacji na stronie: www.ibok.org.pl/projekty/szkolenia/webinaria-o-badaniach/badania-publicznosci/