Realizacja projektów kulturalnych z wykorzystaniem Scruma

Czego dotyczyło pierwsze spotkanie w ramach cyklu?

Realizacji projektów kulturalnych z wykorzystaniem Scruma. Według jego twórców, Scrum to „uproszczone ramy postępowania, które pomagają poszczególnym osobom, zespołom i organizacjom wytwarzać wartośćpoprzez adaptacyjne rozwiązywanie złożonych problemów” (Scrum Guide, 2020). Scrum znalazł swoje zastosowanie przede wszystkim w firmach z branży IT, chociaż od kilku lat widać rosnące zainteresowanie nim również w innych obszarach zarządzania. Na spotkaniu dowiesz się, na czym polega Scrum i jak wygląda sprint. Zastanowimy się też, które zasady i elementy Scruma są możliwe do zastosowania w świecie projektów kulturalnych.

Kim była prelegentka naszego pierwszego spotkania?

Alicja Krawczyńska jest absolwentką Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Informatyki i Zarządzania. Uzyskała tytuł Scrum Mastera i Product Ownera. Pracowała dla instytucji kultury i organizacji pozarządowych, głównie środowiska muzycznego Wrocławia – Wrocławski Festiwal Gitarowy Gitara 2003 i 2004, oraz 46. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans. Od października 2020 doktorantka wdrożeniowa na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej, w Katedrze Systemów Zarządzania i Rozwoju Organizacji. Jej zainteresowania badawcze to zarządzanie ryzykiem z wykorzystaniem Scruma w małych instytucjach kultury.

Kim był moderator pierwszego spotkania?

Marcin Laberschek ukończył w 2009 roku studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku zarządzanie i marketing (specjalność: zarządzanie w kulturze). W 2016 roku uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu. Aktualnie pracuje w Zakładzie Badań Filozoficznych nad Kulturą w Instytucie Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół: metodologii badań w zarządzaniu humanistycznym, zarządzania przedsiębiorstwami prowadzącymi działalność kulturalną, symboliki i znaczeń kulturowych w procesach zarządzania oraz w marketingu.

Jeżeli jesteście zainteresowani udziałem w pilotażowym wdrożeniu Scruma w Waszej instytucji kultury, prosimy o kontakt z Alicją Krawczyńską alicja.krawczynska[@]pwr.edu.pl lub stowarzyszenie[@]ibok.org.pl

Partner spotkania www.goodbooks.pl