Webinar: Netnografia w badaniach skuteczności komunikacji marketingowej w instytucjach kultury (22.11, 12.00)

Zapraszamy na darmowy webinar „Netnografia w badaniach skuteczności komunikacji marketingowej w instytucjach kultury”, który poprowadzi dr Aleksandra Powierska. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Webinaria o prowadzeniu badań w sektorze kultury”.

Netnografia, czyli etnografia online dostarcza wielu pożytecznych technik badawczych instytucjom kultury, które chcą rozwijać swoją działalność w Internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych. Podczas webinaru przedstawione zostaną metody oraz narzędzia badawcze pozwalające sprawdzić skuteczność komunikacji marketingowej instytucji kultury w przestrzeni online. Poruszona zostanie także kwestia społecznościowego słuchania i przewagi tej metody nad internetowymi ankietami w badaniach rynku kultury. Poza długoterminowymi działaniami badawczymi, uczestnicy poznają także szybkie metody ewaluacji z wykorzystaniem serwisów społecznościowych pozwalające ocenić, czy dana inicjatywa lub projekt mają szansę zdobyć zainteresowanie odbiorców.

Termin: 22 listopada 2022, godz. 12:00

Miejsce: on-line (link wyślemy do zapisanych osób)

Prowadzący: dr Aleksandra Powierska

Aleksandra Powierska – asystent w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ, pełnomocniczka dziekana WZiKS UJ ds. promocji, koordynatorka UJ ds. mediów społecznościowych, przedstawicielka UJ w grupie ds. komunikacji europejskiej sieci uniwersyteckiej The Guild, autorka wielu szkoleń z zakresu marketingu w mediach społecznościowych (m.in. cyklu Social Media MasterClass we współpracy z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości), prelegentka podczas licznych konferencji naukowych i branżowych (występowała m.in. na Uniwersytecie Oksfordzkim czy w Berlinie prowadząc warsztaty u boku specjalistów z Amnesty International i Komisji Europejskiej). W listopadzie ukaże się jej książka pt. „Polajkować TV. Telewizja i media społecznościowe”.

Spotkanie jest realizowane w ramach cyklu „Webinaria o prowadzeniu badań w sektorze kultury”

www.ibok.org.pl/projekty/szkolenia/webinaria-o-badaniach

Link do formularza zapisów: https://forms.gle/gQ9mWED4fRGa53y98

Projekt współfinansowany ze środków miasta Krakowa

Kraków. Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa
ngo.krakow.pl