Planowanie, organizowanie oraz prowadzenie badań

Planowanie, organizowanie oraz prowadzenie badań

Pierwszy webinar z cyklu „Rozmowy o prowadzeniu badań w sektorze kultury” był poświęcony planowaniu, organizowaniu oraz prowadzeniu badań. Swoim doświadczeniem w tym zakresie podzielili się przedstawiciele instytucji artystycznych – Teatru Studio oraz Filharmonii Łódzkiej.

Termin: 5 kwietnia 2023, godz. 12:00-14.00

Prelegenci:

  • Marcin Cecko (Teatr Studio)
  • Małgorzata Kaczmarek (Filharmonia Łódzka)

Prowadzący: Krzysztof Kula

Webinar organizowany był w ramach cyklu „Rozmowy o prowadzeniu badań w sektorze kultury” współfinansowanego ze środków Urzędu Miasta Krakowa.

W ramach cyklu zaplanowano również kolejne spotkania:

  • Analiza wyników badań oraz wdrażanie rozwiązań (on-line)
  • Interesariusze sektora kultury – badania publiczności (stacjonarnie w Krakowie w drugiej połowie maja)

Małgorzata Kaczmarek – szefowa biura koncertowego Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina – specjalistka do spraw organizacji i programowania działalności koncertowej i produkcyjnej instytucji: koordynatorka i producentka ponad 2000 projektów artystycznych, kuratorka Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Realizuje projekty tak w kraju, jak i poza jego granicami, współpracując z polskimi i zagranicznymi agencjami artystycznymi i koncertowymi. Absolwentka teorii muzyki na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, podyplomowych studiów z zakresu zarzadzania w kulturze oraz polsko-francuskiego programu studiów typu MBA na Uniwersytecie Łódzkim. Od 2020 roku doktorantka Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UŁ w dziedzinie nauk o zarządzaniu i jakości. Jako wykładowczyni od 2021 roku związana z Akademią Muzyczną w Łodzi na wydziale Twórczości, Interpretacji, Edukacji i Produkcji Muzycznej. Pasję do muzyki stara się łączyć ze sztuką zarządzania. Autorka kilku artykułów nawiązujących do tematyki zarządzania w kulturze. Swoje zainteresowania naukowe sytuuje wokół sprawnego zarządzania w jednostkach kultury, finansowania instytucji kultury, polityki kulturalnej oraz ekonomiczno-społecznych aspektów działalności filharmonii i orkiestr w Polsce.

Marcin Cecko ur. 1981r. w Warszawie. Dramaturg, poeta, fotograf, autor scenariuszy. Wydał trzy tomiki wierszy: Rozbiorek (Ha!art, Kraków 2000), Pląsy (Lampa i Iskra Boża, Warszawa 2003) oraz Mów (Ha!art, Kraków 2006). Współautor Manifestu Neolingwistycznego, szeroko komentowanego głosu młodych literatów i literatek definiujący na nowo twórczość słowną w epoce cyfryzacji. Jako aktor brał udział spektaklach offowego Studium Teatralnego na warszawskiej pradze i w TR Warszawa. W 2004 roku otrzymał nagrodę im. Marcina Kołodyńskiego „5-10-15 i dalej…” za interdyscyplinarne podejście do twórczości. W latach 2003-2008 pracował jako fotograf reklamowy i portrecista (nagroda KTR: Złoto – w kategorii „Edytorial” w 2005 roku). Lider zespołów performersko-muzycznych: Melancholia, Akryl Trio, 3 Boys Move. Jeden z założycieli STSW, warszawskiego stowarzyszenia artystów interdyscyplinarnych imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza. Od 2010 roku jako dramaturg i autor scenariuszy współpracował z najciekawszymi reżyserami i reżyserkami młodego i średniego pokolenia, zrealizował ponad trzydzieści spektakli w teatrach instytucjonalnych w Polsce i za granicą. Od 2016 roku prowadzi zajęcia z dramaturgii oraz nowych mediów w teatrze na Uniwersytecie SWPS w ramach Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych, a także zajęcia z performatyki na PJATK. Pracuje również jako scenarzysta filmowy. Od 2020 współpracuje jako dramaturg z Mariuszem Trelińskim nad inscenizacjami operowymi. W 2022 roku dołączył do zespołu STUDIO teatrgalerii jako dramaturg i kierownik literacki.